Jan Thomas Jenssen, Hommelvik IL
Om meg
25 år
Representerer Hommelvik IL og er på rekruttlandslaget til Norges skiforbund der jeg er på mitt andre år.
Jeg er født og oppvokst på Halstad Gård i Hommelvik. Jeg er fra en veldig aktiv familie. Jeg har hele min oppvekst vært veldig aktiv da jeg har både drevet med fotball, friidrett, langrenn og vært ivrig på jakt og gårdsarbeid. Jeg har gått 7 år på skole i Meråker, 4 år videregående på langrennslinja. Og en 3 år bachelor innen Idrett. Nå bor jeg i Trondheim og har Granåsen som nærmeste nabo. Her ligger alt til rette for at jeg skal kunne bli verdens beste skiløper.
Mine meritter
Deltagelse på tour de ski 19/20. En 7.plass og to 8.plasser i verdenscupen. Seier i Norges cup sammenlagt i sesongen 19/20. Bronse i NM 15 km friteknikk 19/20. Fire pall plasser i Skandinavisk cup.
Mine mål
For denne sesongen er hovedmålet å delta i Tour de ski, og en pallplass i verdenscupen. Videre mål i karrieren er Medalje 15 km friteknikk i VM 2023 Planica, men det største målet er VM 2025 i Trondheim der jeg ønsker å stå på toppen av pallen.
